مراکز توزیع کلوچه سنتی شکری مرغوب

در تمام نقاط کشور ما ایران سالانه شیرینی های زیادی تولید می شود که هر کدام از آن شیرینی ها نشانی از تاریخچه مکانی و مردم آن نواحی دارد . شهر دزفول سالانه میزان زیادی خرما تولید و عرضه می کند به طوری که این شهر ظرفیت تبدیل شدن به قطب تولید خرمای این کشور را دارد و تولید کننده بزرگ کلوچه خرمایی ست . در ادامه ی مطلب به دیگر ویژگی های این کلوچه سنتی شکری مرغوب می پردازیم .

مراکز توزیع کلوچه سنتی شکری مرغوب

مختصری درباره فرآیند تولید کلوچه شکری

مختصری درباره فرآیند تولید کلوچه شکری همان طور که اشاره کردیم یکی از شیرینی های معروف در این شهر کلوچه خانگی دزفول است که کلوچه خرمایی آن بسیار پر طرف دار است . این نوع کلوچه سوغات شهر دزفول است . اما نه تنها در خود دزفول مشهور است و با استقبال رو به رو می شود و در جای جای ایران نام آن شناخته شده و سالیانه سفارش های زیادی از سراسر ایران از این کلوچه محبوب گرفته می شود .

کلوچه های معروف دزفول انواع زیادی دارند . سه تا محبوب ترین آن ها کلوچه خرمایی ، کلوچه شکری و کلوچه شکلاتی هستند . کلوچه خانگی دزفول به‌خاطر وجود خرما و مواد پرخاصیت دیگر، بسیار مقوی بوده و طبع گرمی دارد .

قیمت کلوچه خانگی دزفول نیز به شدت مناسب و به صرفه است به طوری که یک کیلوگرم آن حدود سی هزار تومان به بالا به صورت گاهاً متغیر فروخته می شود .

مواد به کار رفته شده در این کلوچه خوش طعم شکری شامل آرد سفید ، زیره سبز، روغن و کره، خرما بدون هسته ، شیر پر چرب ، زنجبیل ، دارچین ، خمیر مایه و شکر می باشد . با مخلوط کردن تمام مواد و پس از اضافه کردن مقداری خرما ، کلوچه را داخل فر قرار داده و پس از آن میل می کنند .

صادرات انواع کلوچه سنتی شکری مرغوب

صادرات انواع کلوچه سنتی شکری مرغوب همان طور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم تولید کلوچه شکری علاوه بر بر طرف سازی نیاز در داخل ، به اقصا نقاط دنیا نیز صادر می گردد . این امر شرکت های برزگ بازرگانی زیادی را به صادرات کلوچه سنتی تشویق کرده است .

برای خرید اینترنتی کلوچه شکری دزفول می توانید با مراجعه به وب سایت های داخلی مربوطه این محصول را سفارش دهید . هم چنین برای خرید حضوری می توانید از نشانی های درج شده در سایت های اینترنتی از نشانی مراکز فروش این محصول مطلع شوید .

امید است که مسئولان کشور با رسیدگی به مشکلات تولید کنندگان ، صادر کنندگان و بازرگانان کشور به تولید ملی در کشور کمک کنند تا بتوانیم به چرخه اقتصاد کشور و اشتغال زایی برای جوانان این مرز و بوم کمک های شایانی کرده باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *